Przez cały tydzień przekonywali, że warto pomagać

Szkoły przez cały rok angażują się w różnego rodzaju akcje i działania wolontaryjne, jednak organizowany w grudniu przez „Szkołę bez przemocy” Tydzień Wolontariatu pozwala na zaprezentowanie tych działań innym szkołom i lokalnej społeczności.

Szkoły świętowały Tydzień Wolontariatu na różny sposób np. uczniowie z Zespołu Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku sami upiekli ciasta i zrobili pocztówki – a wszystko po to, aby uzbierać pieniądze dla Białostockiego Hospicjum dla dzieci. Wolontariusze ze szkoły, już tydzień wcześniej zabrali się do pracy i wspólnie przygotowywali kartki świąteczne, wypieki oraz wystawę Klub Młodego Wolontariusza. Dodatkowo uczniowie wzięli udział w spotkaniach pt., „Dlaczego warto być wolontariuszem” prowadzonych przez pracownika Centrum Wolontariatu.

Natomiast Tydzień Wolontariatu w Zespole Szkół Chemicznych w Bydgoszczy miał wymiar międzynarodowy. Szkoła gościła wolontariuszy z Hiszpanii, Włoch oraz Gruzji.  Razem z rówieśnikami z Polski dyskutowali o tym, jakie korzyści przynosi pomaganie innym. Poznawanie nowych ludzi, zdobywanie doświadczenia i pokonywanie własnych barier, choćby tych językowych – takie zalety wolontariatu wymieniali najczęściej uczestnicy debaty.

„Tydzień Wolontariatu to wspaniałe przedsięwzięcie, uczniowie byli zachwyceni działaniami i zgłaszali się nowi wolontariusze z nowymi pomysłami. U nas w szkole Tydzień Wolontariatu nadal trwa!” – napisała na naszej stronie nauczycielka z jednej z 700 szkół, które wzięły udział w Tygodniu.

Szkoły swoimi osiągnięciami i działaniami w ramach Tygodnia Wolontariatu dzieliły i dzielą się nie tylko w swoim otoczeniu szkolnym, ale także za pośrednictwem naszej strony internetowej – zdjęć jest coraz więcej.

Wszystkim szkołom, wolontariuszom i ich opiekunom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!

Uczniowie chcą pomóc dzieciom Uczniowie chcą pomóc dzieciom