Tydzień Wolontariatu -€“ podziel się pomysłem!

Tydzień Wolontariatu organizowany jest po raz drugi. W roku szkolnym 2009/2010 aż 850 szkół zorganizowało w szkołach akcje związane z wolontariatem. Wiele szkół, które uczestniczy w V edycji Programu prowadzi już działalność wolontaryjną. Chcielibyśmy by uczniowie, nauczyciele i rodzice z tych placówek mieli szansę zaprezentowania na forum lokalnym i ogólnopolskim efektów swojej ciężkiej, bezinteresownej pracy.

Zapraszamy zatem szkoły do zorganizowania na swoim terenie w dniach od 6 do 10 grudnia 2010 r. Tygodnia Wolontariatu.  Szkoły mogą przygotować np. pokazy filmów propagujących wolontariat, debatę szkolną, warsztaty plastyczne, muzyczne, teatralne poświęcone tematowi wolontariatu, wystawy czy happeningi. Na stronie Programu znajdują się wskazówki dotyczące scenariusza Tygodnia Wolontariatu.

Każda szkoła, która chce zorganizować Tydzień powinna wypełnić formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie www.szkolabezprzemocy.pl (zakładka: Tydzień Wolontariatu)

Uczą się jak wspierać i pomagać... Uczą się jak wspierać i pomagać...