Szukasz ekspertów w swoim regionie? Mapa Konsultantów już na stronie

W ramach warsztatów makroregionalnych zrealizowanych w roku szkolnym 2009/2010 przeszkoliliśmy i przygotowaliśmy do profesjonalnego prowadzenia zajęć ponad 200 nauczycieli z całej Polski, którzy uzyskali tytuł Konsultanta „Szkoły bez przemocy”.

Aby ułatwić szkołom i innym instytucjom kontakt, na stronie internetowej Programu udostępniliśmy Mapę Konsultantów – narzędzie, dzięki któremu nauczyciele, dyrektorzy i rodzice mogą zlokalizować najbliższego Konsultanta w regionie, nawiązać z nim kontakt i ustalić warunki współpracy.

Konsultanci „Szkoły bez przemocy” mogą doradzać w zakresie codziennych problemów szkolnych, interwencji, pomocy ofiarom przemocy, reagowania na zjawisko agresji i przemocy szkolnej czy komunikacji między szkołą i rodzicami. Dodatkowo mają uprawnienia do przeprowadzenia mini-warsztatów z nauczycielami, rodzicami i dziećmi we wskazanym na certyfikacie temacie.