Warsztaty Makroregionalne -€“ ruszyła rejestracja!

W roku szkolnym 2010/2011 w czterech miastach Polski: Poznaniu, Warszawie, Krakowie i Toruniu odbędą się dwudniowe warsztaty dla nauczycieli i pedagogów ze szkół uczestniczących w V edycji Programu. Podczas 15 godzinnego szkolenia uczestnicy zdobędą wiedzę teoretyczną w zakresie wybranego tematu. Będą także doskonalić praktyczne umiejętności potrzebne do przeprowadzenia takich zajęć z nauczycielami, uczniami i rodzicami.

W każdym mieście uczestnicy będą mogli wybrać jedno z następujących szkoleń:

• Działania interwencyjne w szkole
  • Budowanie partnerstwa szkoły i rodziny
  • Pomoc ofierze przemocy i agresji szkolnej
  • Reagowanie na agresję

Warsztaty będą prowadzone przez profesjonalnych trenerów współpracujących z programem „Szkoła bez przemocy”. Wśród nich: Ewa Czemierowska-Koruba ze Stowarzyszenia Spójrz Inaczej, Ewa i Jacek Morawscy z Instytutu Amity, Magdalena Sofulak-Skibińska oraz Jagna Niepokólczycka-Gac.

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest nie tylko zgłoszenie swojego udziału w szkoleniu, ale także deklaracja przeprowadzenia mini-warsztatów z uczniami, rodzicami lub innymi nauczycielami – zgodnie ze scenariuszem otrzymanym na danym szkoleniu. Każdy uczestnik po odbyciu szkolenia i przeprowadzeniu zajęć otrzymuje certyfikat poświadczający uzyskanie tytułu Konsultanta programu społecznego „Szkoła bez przemocy” uprawniający do prowadzenia autoryzowanych przez Program mini-warsztatów.

Rejestracja na warsztaty we wszystkich miastach już się rozpoczęła. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Z każdej zgłoszonej szkoły udział w szkoleniu może wziąć tylko dwóch przedstawicieli, pozostałe osoby mogą zgłosić się na listę rezerwową.

Szkolenia odbywać się będą w następujących terminach:

• Poznań –  27-28 listopada 2010 r.
  • Warszawa – 11-12 grudnia 2010 r.
  • Kraków – 29-30 stycznia 2011 r.
  • Toruń – 19-20 lutego 2011 r.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie www.szkolabezprzemocy.pl (zakładka: Warsztaty makroregionalne)