Europejski Kongres Przeciwdziałania Przemocy Szkolnej

Europejski Kongres Przeciwdziałania Przemocy Szkolnej organizowany w ramach programu „Szkoła bez przemocy” odbędzie się w Polsce po raz pierwszy. W konferencji wezmą udział m.in. prof. Dan Olweus (Uniwersytet w Bergen, Norwegia) oraz Bob van der Meer (Europejska Fundacja Centrum Eksperckie ds. Bezpieczeństwa, Holandia) – światowej sławy eksperci ds. przemocy szkolnej, twórcy autorskich programów profilaktyki i przeciwdziałania agresji. Wyniki badań poziomu przemocy szkolnej w krajach europejskich zaprezentuje prof. Eric Debarbieux – Dyrektor Europejskiego Obserwatorium Przemocy Szkolnej we Francji.

Wykładom towarzyszyć będzie dyskusja panelowa z udziałem naukowców, przedstawicieli oświaty, rodziców i dziennikarzy.

Uczestnicy będą mogli wziąć także udział w jednym z pięciu warsztatów tematycznych:

• Trening Pewności Siebie - prowadzenie: Stowarzyszenie „Bliżej Dziecka"
  • Program prewencyjny Boba van der Meera – prowadzenie: Bob van der Meer
  • Program przeciwdziałania agresji „Spójrz inaczej" – prowadzenie: Stowarzyszenie „Spójrz Inaczej"
  • Niebieska godzina wychowawcza – prowadzenie: Stowarzyszenie „Niebieska Linia"
  • Budowanie partnerstwa szkoły i rodziny – prowadzenie: Konsultant programu „Szkoła bez przemocy"