Tu jesteś: Strona główna / VI edycja Programu

Działania w VI edycji

W ramach VI edycji Programu Organizatorzy przygotowali szereg działań - nowych wyzwań i jeszcze ciekawszych inicjatyw.

Akcja zbierania podpisów „Kibicuję fair play" - to nowa inicjatywa mająca na celu aktywizację społeczności szkolnych do zaangażowania się w działania na rzecz bezpiecznego kibicowania oraz przestrzegania zasad fair play.

Konkurs na koszulkę „Kibicuję fair play" - otwarty konkurs dla uczniów na najlepszy projekt koszulki promującej ideę przewodnią VI edycji „Kibicuję fair play".

Konkurs na kibicowanie - konkurs dla grup klasowych, koleżeńskich na najlepszy pomysł wsparcia i mobilizacji ulubionej drużyny. Zespoły kibiców będą mogły przedstawić przebrania, układy choreograficzne, piosenki. Najlepsze zespoły kibiców wybiorą internauci. Dla zwycięzców czeka duża niespodzianka.

Konkurs na przebranie kibica - konkurs dla uczniów na najlepsze przebranie kibica poprowadzą na swoich łamach 18 dzienników  regionalnych prowadzących "Szkołę bez przemocy".

Konkurs na "Kodeks Fair Play" - uczniowie, nauczyciele i rodzice będą mieli okazję wspólnie stworzyć oficjalny "Kodeks Fair Play" VI edycji Programu.

Konkurs na scenariusz "Dnia Fair Play" -  konkurs dla uczniów i nauczycieli na scenariusz dnia promującego ideę kibicowania fair play. Najciekawszy zostanie zrealizowany.

Konkurs „Wychowawca Roku 2012" - już po raz czwarty uczniowie, rodzice, i nauczyciele wybiorą najlepszego wychowawcę 2012 roku w każdym województwie.

Program grantowy - szkoły uczestniczące w Programie będą mogły zgłaszać swoje autorskie pomysły na realizację działań zmniejszających poziom agresji i przemocy w szkołach. 48 najlepszych w nadesłanych projektów otrzyma dotację na ich zrealizowanie.

Tydzień Wolontariatu - tradycyjnie w grudniu szkoły uczestniczące w Programie będą miały okazję do zaprezentowania na swoim terenie działań związanych z wolontariatem.

Dzień Szkoły bez Przemocy - czerwiec 2012 r. ogólnopolskie święto wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na przemoc i angażują się w budowanie szkoły, jako miejsca przyjaznego dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

Materiały edukacyjne - szkoły, które przystąpią do VI edycji Programu otrzymają pakiet materiałów informacyjno-edukacyjnych m.in. kodeksy Szkoły bez przemocy, plakaty z zasadami dobrego kibicowania i naklejki.