7 czerwca 2010 -€“ Dzień Szkoły bez Przemocy

Forma w jakiej szkoła może włączyć się w obchody Dnia na swoim terenie zależy od jej inwencji i pomysłów. W ubiegłym roku uczniowie, nauczyciele i rodzice z ponad 1700 polskich szkół organizowali wystawy, spektakle, kolorowe korowody, happeningi, debaty na temat bezpieczeństwa oraz konkursy. W tym roku szkolnym spodziewamy się również całego spectrum pomysłów, zachęcając społeczności szkolne także do przygotowania akcji promujących ideę wolontariatu. Aby zgłosić się do udziału w wydarzeniu wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny, podając szczegóły dotyczące przebiegu Dnia. Formularz będzie dostępny do 2 czerwca br.

Centralnym wydarzeniem Dnia Szkoły bez Przemocy będzie uroczysta gala wręczenia nagród w Belwederze. Nagrody z rąk honorowych gości (m.in. przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP, Ambasadora Programu) oraz Organizatorów odbiorą laureaci konkursów „Wychowawca Roku 2010" oraz na najlepsze projekty wolontaryjne.

Fotorelacja z Gali w Belwederze dostępna będzie na stronie internetowej www.szkolabezprzemocy.pl oraz w dziennikach regionalnych prowadzących Program.

A jeśli chcecie dowiedzieć się jaka szkoła z waszego terenu przyłączyła się do organizacji i jaki jest scenariusz obchodów, na stronie internetowej Programu dostępna jest Mapa aktywnych szkół. Na mapie umieszczone są informacje o wszystkich placówkach, które w Dniu Szkoły bez Przemocy wezmą udział.

Głos szczeciński Głos szczeciński