Tu jesteś: Strona główna / Badania

Diagnoza szkolna 2009

W 2009 roku po raz trzeci w ramach programu „Szkoła bez przemocy zrealizowane zostały badania „Diagnoza szkolna".

W szkołach w całej Polsce badany był poziom oraz formy przemocy i agresji. W roku szkolnym 2008/2009 badaniami zostało objętych 170 szkół, wśród których 62 placówki uczestniczyły w „Diagnozie" po raz pierwszy. Badania w 63 placówkach zostały sfinansowane przez samorządy lokalne, które otrzymały tytuł Partnera Lokalnego Programu.

Badania zrealizowane zostały przez firmę badawczą Millward Brown SMG/KRC, Partnera Badania „Diagnoza szkolna 2009". Kwestionariusze przygotował prof. Janusz Czapiński, psycholog społeczny, członek Rady Programu „Szkoła bez przemocy".

W trzeciej edycji Programu badania dotyczyły nie tylko problemu przemocy i agresji rówieśniczej w szkołach, ale także jakości relacji nauczyciel-uczeń, poziomu spożycia alkoholu, narkotyków i dopalaczy wśród młodzieży, zwyczajów związanych z korzystaniem z Internetu, form zaangażowania społecznego i postaw obywatelskich uczniów.

Wyniki „Diagnozy Szkolnej 2009" oraz ich analiza zostały zamieszczone w „Raporcie rocznym 2009".

Zachęcamy do lektury!

Lista Partnerów Lokalnych Programu, którzy sfinansowali badania dla wybranych szkół:

* Miasto Wrocław
* Urząd Miasta i Gminy Pilica