Zapraszamy do Gorzowa Wielkopolskiego

W IV edycji Programu zmieniliśmy formułę warsztatów dla nauczycieli. Tym razem szkolenia są dłuższe i trwają dwa dni. Uczestnicy zyskają uprawnienia do przeprowadzenia zajęć uczestników w szkołach na swoim terenie. Wymagania dla kandydatów do tytułu Konsultanta Programu także są wyższe.

Po ukończeniu dwudniowego szkolenia każdy uczestnik musi przeprowadzić określoną liczbę godzin mini-warsztatów. Zajęcia z uczniami, rodzicami lub innymi nauczycielami prowadzone są na podstawie specjalnie opracowanego przez ekspertów „Szkoły bez przemocy" scenariusza. - W tym roku podnosimy poprzeczkę. Chcemy zmobilizować uczestników do dalszej pracy i konstruktywnego wykorzystania zdobytej wiedzy i kompetencji. Poza tym dzięki dalej prowadzonym mini-warsztatom znacznie większa się grupa beneficjentów naszych działań - tłumaczy Jarosław Herrmann, koordynator Programu.

Kolejne warsztaty odbędą się w Katowicach i Gdańsku. Łącznie w tegorocznych szkoleniach udział weźmie ok. 400 nauczycieli z całego kraju.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie www.szkolabezprzemocy.pl (zakładka: Warsztaty makroregionalne)