Tydzień Wolontariatu -€“ pokaż co robisz dla innych!

Wiele szkół, które uczestniczy w IV edycji Programu prowadzi już działalność wolontaryjną. Te działania warto pokazać wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz lokalnej społeczności. Dlatego zapraszamy szkoły do zorganizowania na swoim terenie w dniach od 7 do 11 grudnia 2009 Tygodnia Wolontariatu.

W ramach Tygodnia szkoły mogą zorganizować np. pokazy filmów propagujących wolontariat, debatę szkolną na ten temat, warsztaty plastyczne, muzyczne, teatralne poświęcone tematowi wolontariatu, wystawy i happeningi związane z tematyką wolontariacką czy konkursy na najlepsze projekty szkolnych działań wolontaryjnych.

Każda szkoła, która chce zorganizować na swoim terenie Tydzień powinna wypełnić formularz zgłoszeniowy, który wraz z szczegółowymi informacjami dostępny jest na stronie www.szkolabezprzemocy.pl/wolontariat