Konkurs na najlepsze projekty wolontaryjne

Głównym celem IV edycji Programu jest promocja idei wolontariatu rozumianego jako bezinteresowne poświęcanie swojego czasu na rzecz potrzebujących. Chcemy zachęcić społeczności szkolne do zaangażowania się w pomoc innym - ludziom starszym, niepełnosprawnym, uczniom z ubogich rodzin. Ale nie tylko. Wokół nas jest mnóstwo ludzi, którzy potrzebują wsparcia, ale albo wstydzą się do tego przyznać albo ich po prostu „na pierwszy rzut oka" nie widać. Dlatego żeby zrobić coś rzeczywiście pożytecznego trzeba także umieć dobrze rozpoznać potrzeby, zdiagnozować największe problemy otoczenia oraz znaleźć tych najbardziej potrzebujących i zaoferować im odpowiednią formę pomocy. Dlatego tak ważny jest projekt wolontaryjny, czyli szczegółowy plan działań zakładający określoną grupę odbiorców, spójne cele i rezultaty oraz harmonogram.

Do udziału w konkursie zapraszamy szkoły, które przystąpiły do IV edycji programu społecznego „Szkoła bez przemocy". Autorami Projektów mogą być wszyscy uczestnicy społeczności szkolnej - nauczyciele, uczniowie, rodzice. Projekt konkursowy może natomiast realizować specjalnie powołana na potrzeby konkursu Szkolna Grupa Wolontaryjna lub istniejący już w danej placówce Szkolny Klub Wolontariusza.

Projekty działań wolontaryjnych można zgłaszać do konkursu za pośrednictwem strony internetowej www.szkolabezprzemocy.pl. Projekty konkursowe można zgłaszać do 15 grudnia. Formularz zgłoszeniowy znajduje się w panelu każdej szkoły na stronie www Programu. Szczegółowe informacje dotyczące zasad uczestnictwa w konkursie, kryteriów oceny projektów, nagród oraz Regulamin konkursu dostępne są na stronie www.szkolabezprzemocy.pl/Wolontariat