Zostań Konsultantem -€žSzkoły bez przemocy-€

W tym roku szkolnym postanowiliśmy zmienić nieco formułę warsztatów dla nauczycieli. Przede wszystkim chcemy zaproponować większą liczbę godzin warsztatowych, bardziej wyspecjalizowaną wiedzę i przygotowanie do samodzielnego prowadzenia zajęć wg specjalnie opracowanych scenariuszy - tłumaczy Jarosław Herrmann, koordynator Programu - Przygotowaliśmy ofertę dwudniowych warsztatów makroregionalnych z myślą o nauczycielach i pedagogach, którzy chcą nie tylko wzmocnić swoje kompetencje, ale i zyskać kwalifikacje pozwalające na praktyczne wykorzystanie zdobytych umiejętności.

Warsztaty makroregionalne odbędą się w czterech miastach: Białymstoku, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach i Gdańsku. Propozycje lokalizacji opracowane zostały na podstawie liczby zgłoszeń do warsztatów w roku szkolnym 2008/09. W każdej konferencji udział weźmie maksymalnie 100 osób.

Zainteresowani będą mogli wybrać jeden z tematów szkoleń:
• Działania interwencyjne w szkole
• Reagowanie na agresję
• Budowanie partnerstwa szkoły i rodziny
• Pomoc ofiarom przemocy i agresji szkolnej

Szkolenia będą składały się z dwóch części. W pierwszej nauczyciele wezmą udział w wykładzie i ćwiczeniach. W kolejnym kroku uczestnicy przygotują się do prowadzenia zajęć z określonej tematyki - mini-warsztatów autoryzowanych przez program „Szkoła bez przemocy".

Uczestnicy, którzy ukończą szkolenia i spełnią warunki określone w zasadach uczestnictwa otrzymają tytuł Konsultanta programu społecznego „Szkoła bez przemocy".

Pierwsze warsztaty odbędą się już w grudniu 2009 roku.

Wkrótce na stronie internetowej Programu www.szkolabezprzemocy.pl dostępne będą szczegółowe informacje na temat zasad uczestnictwa i rejestracji na warsztaty makroregionalne.