Nowy Ambasador Programu

Podczas konferencji prasowej, inaugurującej IV edycję „Szkoły bez przemocy" Organizatorzy Programu: grupy wydawnicze Polskapresse, Media Regionalne i Fundacja Orange (do maja 2009 działająca pod nazwą Fundacja Grupy TP) oraz Partner Programu Wydawnictwo Pedagogiczne Operon przedstawili nowego Ambasadora Programu - Tomasza Majewskiego. Wcześniej młodzież ze szkoły, która była gospodarzem konferencji oraz zaproszeni gości zmierzyli się z mistrzem olimpijskim podczas mini zawodów w pchnięciu kulą. Zawody poprowadził Michał Olszański, dziennikarz telewizyjny i radiowy.

Dlaczego akurat ten znany sportowiec patronuje programowi, który ma na celu zapobieganie agresji i przemocy wśród szkolnej młodzieży? - Zdrowa rywalizacja, konstruktywne wykorzystanie wolnego czasu, pozytywny projekt na własne życie - to są wartości, które prezentuje Tomek Majewski i które chcemy promować wśród młodych ludzi. Energię i siłę fizyczną można wykorzystać na wiele sposobów, a on jest przykładem młodego mężczyzny, który dokonał rzeczy wielkich - uzasadnia Marcin Białek, przedstawiciel Wydawnictwa Operon. Sam mistrz nie ukrywa, że zaangażowanie w Program to dla niego duże wyzwanie. - Przede wszystkim to odpowiedzialność, staję przecież przed milionami dzieciaków jako symbol i wzór do naśladowania. To jednak, że mogę w takiej roli występować to dla mnie duży zaszczyt. - mówi Tomasz Majewski - Chcę im powiedzieć, że zamiast marnotrawić energię na bezsensowne bójki, wandalizm, warto ją „zainwestować" w doskonalenie siebie i swoich umiejętności. Każdy z nas je ma, tylko trzeba je odkryć i nad nimi sumiennie pracować.

Majewski łagodzi obyczaje Majewski łagodzi obyczaje